Záložka do knihy spája školy – šk. rok 2013/2014

Vyhodnotenie 4. ročníka česko-slovenského projektu „Záložka do knihy spája školy“.

Do tohto projektu sa zapojili žiaci zo sociálne znevýhodneného a málo podnetného prostredia. Sú to žiaci, ktorí navštevujú 0. – 4. ročník. Myšlienka urobiť radosť niekomu inému, ich veľmi zaujala. Záložky robili na hodinách výtvarnej, pracovnej výchovy a pracovného vyučovania. Keďže téma „Namaľuj mi svojho obľúbeného literárneho hrdinu“ bola pre našich najmladších žiakov ťažká, tak aj po dohodne s druhou partnerskou školou sme robili aj záložky s ľubovoľnou tematikou. Záložky žiaci zhotovovali s nadšením a veľkou láskou. Všetky záložky sa im vydarili a budú pekným doplnkom v knihách.

Našou partnerskou školou bola:
Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Zlín.
náměstí T. G. Masaryka 2734-9, 760 01 Zlín

Zaslali sme im 70 záložiek.

Z toho:
0. ročník: 15 ks
1. ročník: 15 ks
2. ročník: 16 ks
3. ročník: 16 ks
4. ročník: 8 ks

Učitelia aj žiaci sa už tešia na budúci školský rok, keď sa opäť zapojíme do tohto projektu.