Vianočná besiedka Spišské Vlachy + Žehra – 2012/2013

Dňa 20.12.2012 sme na našej škole organizovali Vianočnú besiedku. Je to akcia, ktorá sa tu stala tradíciou. Je to čas, kedy sa stretneme všetci spolu a pripomenieme si, prečo vlastne slávime tento snáď najkrajší sviatok v roku.
Pripomenuli sme si, že je to sviatok pokoja a vzájomnej lásky, že tu nejde len o darčeky, ale o to, aby sme obdarovávali svojich blízkych vzájomnou láskou a úctou.

Postupne nám jednotlivé triedy zaspievali vianočné koledy a zarecitovali vianočné básne, ktoré si pripravili spolu so svojimi triednymi učiteľmi. Taktiež sme si spolu zaspievali vianočné koledy a neustále pripomínali ten očakávaný sviatok.

V závere tejto besiedky sme si vzájomne pripomenuli aj prichádzajúci Silvester a privítanie Nového roka, ktorý je spojený s rozličnými oslavami. Upozornili sme žiakov na možnosť hroziaceho nebezpečenstva pri požití alkoholických nápojov, ako aj nebezpečenstva pri polnočných ohňostrojoch, ktoré patria do rúk dospelých osôb a nie do rúk detí.