Vianočná besiedka

Tradične ako každý rok, tak aj tento, sme sa spolu celá škola pripravovali na vianočnú besiedku. Vyrábali sme rozličné ozdoby, ktorými sme skrášľovali vianočný stromček. Pripravovali sme spoločne triedu, kde si pripomenieme Vianoce. Zároveň si všetci žiaci so svojimi triednymi učiteľmi nacvičovali program.
Vytúžený deň 18.12.2015 konečne prišiel a my sme sa všetci zišli v triede pri spoločne vyzdobenom vianočnom stromčeku. Spoločne sme si zaspievali vianočné piesne a koledy, no a postupne každá trieda sa nám predstavila rozmanitým programom.
Atmosféra bola úžasná, všetko sa tu nieslo vianočným duchom. Uvedomovali sme si, že Vianoce sú skutočne už za dverami, že sú to sviatky, na ktoré sa teší azda každý človek na zemi, či už sú to deti, ale aj dospelí. Dokonca aj maličkému dieťatku sa rozžiaria očká pri pohľade na rozsvietený vianočný stromček. Čaro Vianoc spočíva v tom, že sa rodina po dlhom čase zíde pri štedrovečernom stole. Pripomenuli sme si, že sú to sviatky lásky a pokoja. Vianoce nie sú len o darčekoch. Sú o úprimnosti a vnútornom pokoji.
Nakoniec sme si všetci zaspievali Tichú noc a popriali si šťastné a veselé Vianoce.