Súťaž v speve – Spievanky -15.04.2015

Do speváckej súťaže SPIEVANKY sa aj tento rok prihlásilo mnoho účastníkov, čo svedčí o tom, že spev a hudba sú našim žiakom veľmi blízke.

Po triednych kolách a výbere najlepších spevákov sa súťaž SPIEVANKY uskutočnila 15.04.2015 na 5 vyučovacej hodine.

Spolu súťažilo šestnásť súťažiacich v dvoch kategóriách mladších a starších žiakov. Žiaci podali naozaj pekný výkon a pre porotu bolo ťažké vybrať tých najlepších.

Výber piesní bol rôznorodý, žiaci spievali prevažne ľudové piesne, ale aj rómske. Niektorí zo súťažiacich sa nehanbili a zaspievali aj viac piesní, čo ešte viac umocnilo kultúrny zážitok zo súťaže. Každý z účastníkov sa snažil a lákadlom boli sladké a vecné odmeny a taktiež diplomy.

Porota bola zložená prevažne z učiteľov hudobnej výchovy. Žiaci aj porota sa cítili dobre a odniesli si príjemný kultúrny zážitok zo spevu, ktorý nám priniesol radosť z prežitého dňa.

VYHODNOTENIE:
I.KATEGÓRIA: MLADŠÍ ŽIACI