Súťaž v prednese poézie a prózy – Hviezdoslavov Kubín – 2014

Kniha je najkrajší dar, pretože vždy ostane s tebou.

Dňa 11. februára 2014 sa na našej škole uskutočnila súťaž v prednese poézie a prózy, inak nazývanej a známej ako „Hviezdoslavov Kubín“. Žiaci  sa  na  súťaž  každoročne  zodpovedne  pripravujú  výberom  vhodných  textov. Tento  rok  si  každý  zvolil  poéziu, je  až  obdivuhodné,  aký  kladný  vzťah  majú  naši  žiaci  k poézii. Súťažilo  sa  v dvoch  kategóriách  mladších  a starších  žiakov. Do  súťaže  sa  zapojilo  17 žiakov. Súťaže sa zúčastnili I.C, I.Dšp., II.A, II.B, III.A, III.B  a IV. trieda.  Zodpovedná  za  akciu  Mgr. Bibiána Hozzová  všetkých  prítomných  privítala  a dodala odvahu tým  prednášajúcim, ktorí  mali z vystúpenia  strach. Potom  už  nasledovali  jednotlivé  prednesy  od  najmladších  po  najstarších  žiakov, ktorí  už  mali  s prednesom  skúsenosti  z predchádzajúcich  rokov. Po  predstavení  sa  všetkých  žiakov, porota  zložená z učiteľov Mgr. Anny Harmanovej, Mgr. Jany Švantnerovej  a Mgr. Mareka Kubaška vyhodnotila a vybrala najlepších ocenených recitátorov. Jednotliví žiaci dostali odmenu vo forme diplomov a vecných cien, ktoré ich veľmi potešili.

Vyhodnotenie:
I. kategória:
1. miesto: Eva Kandráčová – II.A
2.  miesto: Dezider Horváth – II.B
3. miesto: Miroslava Mižigárová – I.Dšp.

II. kategória:
1. miesto: Anna Girgová – III.A
2. miesto: Marián Horváth – III.B
3. miesto: Marek Mižigár – IV.roč.