Spolupráca ZŠ s MŠ 16.03.2016

Dňa 16.03.2016 navštívili deti Materskej školy v Žehre žiakov základnej školy na detašovanom pracovisku v Žehre, aby si spoločne pripomenuli sviatky Veľkej noci a pripravili vlastné práce na veľkonočnú výzdobu triedy. V úvode naši žiaci aj deti zo škôlky porozprávali o tom, ako oslavujú veľkonočné sviatky doma. Na interaktívnej tabuli im boli premietané obrázky, ako oslavujú ľudia sviatky v iných domácnostiach. Potom si všetci zarecitovali veľkonočné vinše a vymaľovali veľkonočné vajíčko. Všetci si vajíčko vystrihli a škôlkari  si ho vzali so sebou, aby ním vyzdobili priestory škôlky.

Deťom sa návšteva veľmi páčila, oboznámili sa s priestormi školy, ktorú budú niektorí škôlkari na budúci školský rok navštevovať. Na záver deti zo škôlky aj s pani učiteľkou pozvali žiakov našej školy na  návštevu k ním do materskej školy.