Spolupráca ZŠ s MŠ 12.04.2016

Na základe spolupráce ZŠ s MŠ v mesiaci apríl (12.04.2016) navštívili žiaci našej školy v Žehre žiakov Materskej školy v Žehre. Témou stretnutia bolo ukázať, čo všetko sa žiaci doteraz naučili „Čo všetko už viem“. Najprv sa spoločne zahrali a zaspievali pesničku „Na dvore býva sliepočka naša“. Niektorí žiaci postupne dostávali masky zvieratiek, ktoré museli správne pomenovať. Neskôr si posadali na koberec a recitovali básničky. Potom im pani učiteľka zo škôlky zapla interaktívnu tabuľu, na ktorú mali napísať svoje mená. Nakoniec im pustila videozáznam pesničky, ako sa viažu šnúrky na topánkach. Škôlkari ju už poznali,  a naši žiaci sa ju učili spievať.

Našim žiakom sa návšteva veľmi páčila. Tí, ktorí do škôlky nechodili, sa oboznámili s jej priestormi, pričom ich veľmi zaujalo množstvo rôznych druhov hračiek.  Na záver žiaci zo školy aj s pani učiteľkou poďakovali za milé stretnutie a pozvali žiakov materskej školy na  návštevu k nám do základnej školy.