Poznaj a chráň – beseda 9. február 2015

Predovšetkým treba presvedčiť človeka, že nemá morálne právo vyhubiť nijaký živočíšny alebo rastlinný druh. Po prvé preto, lebo nie je ho schopný vytvoriť, ale iba chrániť, po druhé preto, lebo ho raz bude môcť azda využiť a mať z neho osoh, ktorý dnes ešte nepozná.

Na našej škole sa dňa 9. februára 2015 uskutočnila beseda „Poznaj a chráň“ – o chránených rastlinách a zvieratách na území Slovenskej republiky. Na IKT tabuli pani učiteľka Mgr. Anna Harmanová predstavila chránené rastliny a zvieratá na území Slovenskej republiky. Žiakov oboznámila ako majú rastliny a zvieratá chrániť: rastliny je zakázané trhať a ničiť a zvieratá je zakázané chytať, zraňovať, usmrtiť v jeho prirodzenom prostredí, ničiť a poškodzovať miesto jeho výskytu.

Obrázkové ukážky sa žiakom páčili a sľúbili, že budú chránené rastliny a zvieratá chrániť.