Karneval

Fašiangy, Turíce…, tak sa spieva v jednej ľudovej pesničke. Všetci dobre vieme, že fašiangy sú časom zábav, plesov a karnevalov. Po nich nasleduje pôst, cez ktorý všetka zábava utícha až do Veľkej noci. Keďže zábavu majú radi nielen dospelí, ale aj deti, tak ani jeden rok sa nezaobídeme na našej škole bez tradičného karnevalu. Nebolo tomu inak ani tento rok. Dňa 29. januára  2016 sa konal karneval, ktorý bol takou menšou odmenou za vysvedčenie a polročnú snahu žiakov našej školy.

Rozličné masky sa nám pekne predstavili po jednotlivých triedach. Spolu sme si zatancovali no a učitelia mali veľmi dôležitú a skutočne ťažkú prácu, lebo ich úlohou bolo vybrať  z každej triedy jednu najkrajšiu masku.  Tá chvíľa napätia a dlhého očakávania odrazu nastala. Žiaci boli plní očakávania, kto to dnes vyhrá. Učitelia skonštatovali, že výber bol skutočne ťažký, lebo tento rok boli masky naozaj zaujímavé.

Prišlo vyhodnotenie a vyhrali tieto masky: pán kráľ, cigánka, tanečnica, pani Keneddyová, mušketier. Tieto masky dostali sladkú odmenu, z ktorej sa veľmi tešili.

Po vyhodnotení masiek sme začali súťažiť. Súťaže sa zdali žiakom zábavné, nasmiali sme sa aj vtedy, keď niekto z hry vypadol. Žiaci si museli  pri súťažiach cibriť svoju pozornosť,  napr. v chôdzi v kruhu okolo lavice po vypnutí piesne chytiť kužeľ, komu neostala, ten vypadol. Alebo pri tanci s pomarančom na čele, skákaniu s loptou, skákaniu na jednej nohe…

Po tejto zábavnej fáze sme si urobili diskotéku. Táto časť sa našim žiakom veľmi páčila. Keďže všetko raz končí, tak aj náš karneval sme ukončili. No aj napriek tomu žiaci  odchádzali domov skutočne veselí  a  plní zážitkov.

Spišské Vlachy

Žehra