Didaktické hry v prírode

Didaktické hry v prírode sme realizovali 28.09.2017. Zúčastnili sa na nich žiaci 1 – 4. ročníka. Hry a pohybové aktivity boli spojené s turistickou vychádzkou na lúku za mestom Spišské Vlachy.
Pre žiakov sme mali pripravené aktivity, ktoré slúžili k súťaženiu a vzájomnému dodržiavaniu pravidiel. Žiaci súťažili v preťahovaní lanom po jednotlivých ročníkoch. Nechýbalo vzájomné povzbudzovanie a radosť z výhry. Didaktické hry sme spestrili aj púšťaním šarkanov. Deti mali z tejto aktivity veľkú radosť.
Po ukončení naplánovaných činností sme všetkých zúčastnených pochválili a upozornili na nedostatky. S výsledkami pohybových aktivít boli žiaci spokojní. Didaktické hry splnili svoj účel a vytýčené ciele.