Deň Zeme

Svetový Deň Zeme je každoročne na našej škole sprevádzaní rôznymi úlohami, aktivitami, ktorými chceme aspoň trošku prispieť k tomu, aby naša Zem bola čistá.
Tohto roku sme Deň Zeme oslavovali v piatok 21. apríla 2017.
Zodpovedné pani učiteľky – Mgr. Lutterová a Mgr. Hanigovská – pripravili pre jednotlivé ročníky tieto aktivity:
• odznaky Dňa Zeme – ktoré si žiaci vymaľovali, vystrihli a pripevnili na oblečenie,
• pútavé úlohy, ktorými si žiaci zopakovali učivo z matematiky a slovenského jazyka a literatúry,
• prezreli si interaktívnu prezentáciu, kde museli zvieratkám pomôcť, správne roztriediť odpad,
• naučili sa novú pesničku: ,,Naša Zem je guľatá,…” pomocou Spievanky a Zahrajka,
• vyfarbili, rozstrihali a zložili si puzzle o našej Zemi,
• nakoniec vyšli do okolia školy a zbierali odpadky a tak čistili naše krásne mesto.
Aktivity počas Dňa Zeme sa žiakom aj učiteľom páčili, pretože boli zamerané tak, aby všetkým zúčastneným umožňovali vnímať prostredie, v ktorom žijú a zároveň prispeli k tomu, aby okolie našej školy bolo čistejšie.