Beseda so zdravotníkmi

Dňa  sa  konala  beseda  so  zdravotníkmi. Kultúrno – náučný  program  bol  veľmi  pútavý  a plný  praktických  ukážok, ako  privolať  pomoc  a ako  podať  prvú  pomoc  zranenému  človeku.

Po  krátkej  prednáške  nasledovali  praktické  ukážky  bežných  zranení  a úrazov. Žiaci  boli  hlavnými  aktérmi  besedy  a participovali  na  jej  priebehu. Žiaci  si  sami  vyskúšali  aké  to je  byť  v pozícii  záchrancu  a zraneného, ako  pomôcť  zranenému  človeku  a učili  sa  praktické  rady, tipy  a  triky  pri  rýchlej  prvej  pomoci, keď  nemáme  k dispozícii  lekárničku, ani  lekára.

V závere  besedy  sme  si  zopakovali, čo  dôležité  sme  sa  dnes  naučili. Veríme, že  tieto  poznatky  budeme  môcť  využiť  pri  úrazoch  doma, v prírode   a tak  niekomu  zachrániť  život.