Beseda s ochrancom prírody

Tak ako každý rok sa v našej škole konala beseda s ochrancom prírody. Bola organizovaná dňa 27. februára 2019 na tretej vyučovacej hodine pod vedením pani učiteľky Mgr. Anastázie Novákovej, ktorá si prizvala dlhoročného ochrancu prírody, veľkého milovníka lesov a poľovníka pána Ladislava Habiňáka.
Na úvod im porozprával o lese, o jeho obyvateľoch a o ich ochrane. Ukázal im aj výtvory lesnej prírody – samorasty, na ktoré môžeme natrafiť pri prechádzke lesom. Malá dávka obrazotvornosti a chvíľka snaženia, pri pozeraní na samorast, zabezpečia vytvorenie jedinečného doplnku, na ktorom môžeme spozorovať rôzne lesné zvieratká.
Žiakom sa veľmi páčili zážitky z lesa a z poľovačiek, ktoré im pán Habiňák pútavo rozprával. Potom si všetci pozreli krátky animovaný film o obyvateľoch lesa a o zvukoch, ktoré vydávajú.
Na záver nezabudol pripomenúť krátkou animovanou rozprávkou aj ničenie životného prostredia. Lesy zasypávame rôznymi odpadkami a mnohé zásahy človeka do prírody – prírode neprospievajú. V posledných rokoch sa však vzťah ľudí k životnému prostrediu začína meniť k lepšiemu.
Žiakom sa beseda páčila a sľúbili, že budú chrániť našu krásnu prírodu a životné prostredie.
Pánovi Ladislavovi Habiňákovi ďakujeme za pútavé rozprávanie a tešíme sa na ďalšie stretnutia.